Letecká škola

Fáze letu, která klade největší důraz na dovednosti pilota, je přistání. Vírník je nejsnáze ovladadelný motorový letoun. Přistání s vírníkem je ve srovnání s ostatními létající zařízeními nejjednodušší a nejbezpečnější, protože vírník je stabilní i v náročných povětrnostních podmínkách a vlastní dosednutí vírníku probíhá na velmi nízké rychlosti.

Pro člověka, který chce bezpečně létat a nemá s letectvím zkušenosti je tedy letecká škola zaměřená na výuku létání s vírníky logická volba.

Pro získání pilotní licence ULL je předepsáno minimálně 20 letových hodin pod dozorem kvalifikovaného leteckého instruktora a 40hodinové teoretické školení.

Náš instruktor se přizpůsobí Vašim individuálním požadavkům, tzn. pilotní výcvik může probíhat na letišti, které preferujete Vy, nebo v místě kde máte hangárován (garážován) Váš vírník po celé ČR a SR.

V případě, že nemáte speciální požadavky na místo pilotního výcviku, preferujeme pro zákazníky z Moravy a ze Slovenska výcvik na letišti Olomouc-Neředín, kde zajistíme i hangárování Vašeho vírníku včetně ubytování atd.

Pro zákazníky z Čech preferujeme letiště výcviku u Plzně – letiště Líně nebo letiště Chotěšov

Naši leteští instruktoři:

  • Lubomír Votrubec– pilot, letecký instruktor, inspektor letového provozu – instruktor pro zákazníky z Čech
  • Ing. Jan Libo – pilot, letecký instruktor, inspektor letového provozu – instruktor pro Moravské a Slovenské zákazníky
  • Letecká asociace ČR certifikovala Lubomíra Votrubce a Jana Liba jako letecké instruktory pro praktický i teoretický výcvik pilotů ultralehkých vírníků. Oba jsou také díky svým dlouholetým zkušenostem s létáním nejen na vírnících, jmenováni do funkce inspektora letového provozu. Z titulu své funce mají nejen oprávnění k výcviku budoucích pilotů, ale také hodnotí a dozorují zda výcvik pilotů v leteckých školách i vlastní létání a provoz leteckých zařízení je bezpečný a v souladu s leteckou legislativou ČR.

    Letecká škola