Letecká škola

Fáze letu, která klade největší důraz na dovednosti pilota, je přistání. Vírník je nejsnáze ovladadelný motorový letoun. Přistání s vírníkem je ve srovnání s ostatními létající zařízeními nejjednodušší a nejbezpečnější, protože vírník je stabilní i v náročných povětrnostních podmínkách a vlastní dosednutí vírníku probíhá na velmi nízké rychlosti.

Pro člověka, který chce bezpečně létat a nemá s letectvím zkušenosti je tedy letecká škola zaměřená na výuku létání s vírníky logická volba.

Pro získání pilotní licence ULL je předepsáno minimálně 20 letových hodin pod dozorem kvalifikovaného leteckého instruktora a 40hodinové teoretické školení.

Náš instruktor se přizpůsobí Vašim individuálním požadavkům, tzn. pilotní výcvik může probíhat na letišti, které preferujete Vy, nebo v místě kde máte hangárován (garážován) Váš vírník po celé ČR a SR.

Naši letečtí instruktoři:

  • Ing. Vlastimil Šeda – pilot, letecký instruktor – instruktor pro zákazníky z Moravy (komunikace v češtině a angličtině)
  • Peter Szolnoky – pilot, letecký instruktor – instruktor pro zákazníky ze Slovenska (komunikace ve slovenštině)
  • Lubomír Votrubec – pilot, letecký instruktor, inspektor letového provozu – instruktor pro zákazníky z Čech (komunikace v češtině)
  • Pro zákazníky z Čech preferujeme letiště výcviku u Plzně – letiště Líně nebo letiště Chotěšov.

    Letecká asociace ČR certifikovala Ing. Vlastimila Šedu, Petera Szolnokyho a Lubomíra Votrubce jako letecké instruktory pro praktický i teoretický výcvik pilotů ultralehkých vírníků. Lubomír Votrubec je díky svým dlouholetým zkušenostem s létáním nejen na vírnících, jmenován do funkce inspektora letového provozu. Z titulu své funkce má nejen oprávnění k výcviku budoucích pilotů, ale také hodnotí a dozoruje zda výcvik pilotů v leteckých školách i vlastní létání a provoz leteckých zařízení je bezpečný a v souladu s leteckou legislativou ČR.

    Letecká škola